تبلیغات
همه چیز در مورد بالیود
| عمومي ,

راج کاپور

 
1-راج کاپور متولد 14 دسامبر سال 1924 در پیشاور می باشد


2-او در خانواده ای نسبتا متمول بدنیا آمد و از همان دوران نوجوانی تنها و تنها به این موضوع فکر می کرد که بتواند در آینده به شغلی مناسب دست پیدا کند .


3-پریتو یراج پدر راج کاپور سرمایه زیادی را در اختیار او قرار داد تا او کمپانی فیلمسازی اش را بانام RK راه اندازی کند چرا که پریتو یراج هم عاشق سینما و هنر بود و او هم بدون درنگ این کار را انجام داد .


4-در سال 1948 میلادی اولین فیلم خود بانام " آتش Aag " را تهیه و کارگردانی کرد که خود هم در آن به بازی پرداخت که در این فیلم با نرگس همبازی شد و سر آغازی بود برشکل گیری برترین زوج هنری تاریخ بالیوود .


5-او در همین سالها از سوی جوانان سینما دوست هند به پرچمدار نسل جوان هند لقب داده شد .


6-راج در سال 1951 میلادی نسخه ی بالیوودی از فیلم " خانه بدوش " ساخته چارلی چاپلین را با نام " آوراه " ساخت که خود در آن به ایفای نقش پرداخت و جالب آنکه هم پدرش و هم پدر بزرگش در این فیلم بازی می کردند.


7-او با ساخت اثر خلاقانه " اسم من دلقک " یکی از بهترین و برترین فیلمهای تاریخ بالیوود را ساخت .


8-به اعتقاد راج رنگ سفید برایش جادوی واقعی بود و به همین دلیل شخصیتهای زن فیلمهای وی معمولا از لباسی به رنگ سفید استفاده می کردند .


9-او 2 بار موفق به کسب جایزه بهترین بازیگر مرد بالیوود شد.


10-4جایزه بهترین کارگردانی در بالیوود از او یک رکوردار در این زمینه ساخته است .


11-او 2 بار جایزه بهترین تدوین و 4 بار جایزه بهترین فیلم را از آن کمپانی خود کرده است .


12-در سال 1988 میلادر و چندین ماه قبل از مرگش موفق شد تا جایزه " دادا صاحب " را مه ارزشمند ترین جایزه در میان جوایز سینمای هند می باشد را کسب کند .


13-او همواره در میان 3 بازیگر برتر ، 3 فیلمساز برتر و 3 تهیه کننده برتر تاریخ بالیوود می باشد .


14-او در کنار نرگس در 16 فیلم مختلف ایفای نقش کرد و برترین زوج هنری تاریخ  بالیوود از نگاه مردم و همچنین یکی از پولساز ترین زوج های هنری تاریخ بالیوود را تشکیل داد.


15-برادر وی " شامی کاپور"و " شاشی کاپور" می باشند که هر دو در سینما فعالیت کرده اند و همچنین پسران وی " رندهیر کاپور " " ریشی کاپور "و "راجیو کاپور " همگی در سینما مشغولند و کمپانی وی را اداره می کنند .


16-آخرین فیلمی که راج در حال ساخت آن بود فیلم "هنا " بود که نیمه کاره ماند و سپس " رندهیر کاپور " آن را ساخت .


17-راج در 2 ژوئن سال 1988 میلادی در سن 64 سالگی و بر اثر عارضه قلبی فوت کرد .


از اینکه دیر دیر آپ می کنم شرمنده . Smiley

فیلم های گپی الوداع و کریش و دیدم به نظرم هیچکدومشون جالب نبودن ارزش اینقدر تعریف و تبلیغات ندارن فقط مونده فیلم جان من سلمان که ببینیم اینم مثل دوتای دیگست یا ازرششو داره

در اولین فرصت عکس های فیلم بابل و سلام ـ عشق رو براتون میزارم Smiley


نوشته شده توسط همتا در سه شنبه 21 آذر 1385 و ساعت 09:12 ق.ظ
نوشته های پیشین
+ تولد رانی + عیدی + برترین فیلم های بالیوود + تولد سلمان خان + + + سیف علی خان+ تولد شاهرخ خان + تولد آیشوریا رای + ابشیک باچان+ ترجمه فیلم هیچ وقت نگو خداحافظ + جوهی چاولا + آمیشا پاتل+ سولیل شتی + مصاحبه با شاهرخ خان

صفحات: