تبلیغات
همه چیز در مورد بالیود - پریتی زینتا
پریتی زینتا | عمومي ,

پریتی زینتا

پریتی متولد 31 ژانویه سال 1978 در بمبئی می باشد . اواز ابتدا در رویاهای خود بازیگری وستاره شدن در سینما را در سرمی پروراند واز سال 1995 به کار مدل روی آورد وتوانست در این حرفه پیشرفت داشته باشد .

پریتی در چندی سال اخیر آنقدر عالی و بدون نقص کار کرده است که به جرات می توان گفت که در حال حاضر بهترین بازیگر زن بالییود است . نقطه قوت پریتی حاضر شدن در نقشهای مکمل بود که باعث شد در سینما بماند وهنر نمایی کند .

اوبابازی درفیلم "هردلی که عاشق می شه (Har dil jo pyaar karega)" در کنار سلمان خان و رانی موکرجی به اوج شهرت رسید . این مثلث در فیلم "دزدکی یواشکی ( Chori chori chupke chupke) نیز تکرار شد و البته نتوانست موفقیت قبل را داشته باشد ولی باز هم پریتی در این فیلم عالی ظاهر شد .

پریتی در فیلم "دل می خواهد( Dil chahta hai)"در کنار امیر خان توانست چهره خوبی به نمایش بگذارد . از دیگر فیلمهای مطرح پریتی میتوان : "چه بگوییم ( Kya kehna) در کنار سیف علی خان و چاندرا چورسینگ ."سرباز(Soldier) درکنار بابی دئول ." ماموریت کشمیر (Mission kashmir)" در کنار هریتیک روشن . اما پریتی در این دو سال اخیر واقعا توانست خود را در میان بهترین ها قرار بدهد . او در سال 2003 در فیلم بسیار موفق "شاید فردای نباشد

(Kal ho naa ho ) " در کنار شاهرخ خان و سیف علی خان با ارائه بازی زیبا جایزه بهترین بازیگر زن رااز جشواره های مختلف دریافت کرد . او در همین سال در فیلم فوق العاده "کسی رایافته ام (Koi mil gaya) " در کنار هریتیک روشن باز هم با ارائه بازی عالی توانست تواناییهای خود را به نمایش بگذارد . او در سال 2004 در فیلم "کسی را که دل از خودش دانست ( Dil ne jise apna kaha ) " در نقشی کوتاه در کنار سلمان خان قرار گرفت ولی در همین نقش کوتاه عالی ظاهر شد . او در اواخر سال 2004 با بازی در فیلم فوق العاده"ویر- زرا (veer-zaara) " در کنار شاهرخ خان ورانی موکرجی باز هم مهر تاییدی بر توانای های خود زد ولی نتوانست در جشواره های سینمایی امسال جایزه ای را ازآن خود کند و در واقع مغلوب رانی شد . پریتی واقعا برای مطرح شدن زحمت کشیده است و به هر جایگاهی در بالییود دست یابد حق اوست . 

اورفته رفته با محبوبیت در کار خودبا پیشنهاد بازی ازسوی مانی رتنم روبرو شد . مانی رتنم از پریتی خواست که به عنوان نقش مکمل در فیلم او بازی کند وپریتی هم چنین چیزی را آرزو داشت و سریعا قبول کرد . در این فیلم نقش های اصلی بر عهده شاهرخ خانو مانیشا کویرالا بود . پریتی با بازی در فیلم "اسیردل (Dil se )"در نقشی کوتاه توانست وارد سینما شود و شاید هیچکس حتی خود او هم فکر نمی کردند که روزی ه بازیگری بزرگ در این جد تبدیل شود.
نوشته شده توسط همتا در پنجشنبه 17 شهریور 1384 و ساعت 12:09 ق.ظ
نوشته های پیشین
+ تولد رانی + عیدی + برترین فیلم های بالیوود + تولد سلمان خان + + + سیف علی خان+ تولد شاهرخ خان + تولد آیشوریا رای + ابشیک باچان+ ترجمه فیلم هیچ وقت نگو خداحافظ + جوهی چاولا + آمیشا پاتل+ سولیل شتی + مصاحبه با شاهرخ خان

صفحات: