تبلیغات
همه چیز در مورد بالیود
| عمومي ,

مادوری شنکر دیکشیت متولد 15 می سال 1967 در بمبئی می باشد . او در 17 اکتبر سال 1999 با دکتر شری رام ننه ازدواج کرد که همین امر تا حدودی باعث کم کاری او شد و به صورت موقت از سینما دور ی کرد . چرا که در دو سال گذشته هیچ فیلمی بازی نکرد .

او کار خود را در سال 1984 با فیلم " جاهل Abodh "آغاز کرد مادهوری توانست در همین فیلم چهره خوبی از خود نشان دهد ولی چندان موفقیتی در گیشه نداشت . او در سال 1987 در فیلم " حفاظت Hifazat " اولین فیلم خود در کنا ر آنیل کاپور را بازی کرد و با او تشکیل زوج هنری بسیار موفقی داد .

مادهوری در سال 1988 به اوج شهرت دست یافت . او در این سال با بازی در فیلم " اسید Tezaab " در کنار آنیل کاپور توانست به عنوان ستاره ای جدید معرفی شود و از این به بعد بستن قرار داد از سوی فیلمسازان به سمت او روانه شد .

مادهوری در سال 1989 در 4 فیلم موفق ظاهر شد که در دو فیلم از این چهار فیلم در کنار آنیل کاپور نقش بازی می کرد . فیلم های او در این سال : " پرنده Parinda " در کنار آنیل کاپور . جکی شروف " قسم عشق Prem Pratigya " در کنار میتون " رام لکن Ram Lakhan " در کنار آنیل کاپور و در نهایت فیلم " سه فرشته Tri Dev " در کنار سانی دئول .

مادهوری در سال 1990 در فیلم بسیارموفق " دل Dil " که از ساخته های ایندر کومار ود در کنار امیر خان قرار گرفت . این فیلم با استقبال فراوانی روبرو شد .

مادهوری در سال 1991 در فیلم بسیار موفق " یار Saajna " در کنار سانجی دات و سلمان خان قرار گرفت و توانست در کنار بازیگران دیگر بازی خوبی را به نمایش بگذارد .

مادهوری باز هم در سال 1992 در کنار آنیل کاپور قرار گرفت و در آن سال با بازی زیبای او و آنیل تمام جوایز آن سال به خاطر بازی در فیلم " پسر Beta " را دریافت کردند . او بعد از بازیدر فیلم " شرور Kal Nayak " در سال 1994 با بازی در دو فیلم " انجام Anjaam " در کنار شاهرخ خان و سپس در پرفروش ترین فیلم تاریخ سیمنای هند یعنی فیلم " ما با شما چه نسبتی داریم Hum Aapke Hain Kaun " در کنار سلمان خان که الحق در هر دو فیلم عالی و بدون نقص بازی کرد . او بعد از دو سال با بازی در فیلم بسیار موفق و جالب " دل دیوانه است Dil To Paagel Hai " در کنار شاهرخ خان و کریشما کاپور قرار گرفت واین فیلم با بازیزیبای مادهوری توانسا اکثر جوایز آن سال را از آن خود کند . او در این سال در فیلم " محبت Mohabbat " در کنار سانجی کاپور و آکشیکانا نیز بازی بسیار خوبی نشان داد .

او در سال 1999 و 2000 در فیلم های " فریاد Pukar " و " آرزو Arzoo " بازی کرد و در سال 2001 در 2 فیلمحضور داشت که بسیار خوب کار کرد " احترام Lajja " در کنار مانیشا کویرالا و جکی شروف و " این راه عشق است Yeh Raasete Hai Paar Ke " در کنار آجی دیوگان و پریتی زینتا .

مادهوری در سال 2002 با بازی در فیلم فوق العاده " دیوداس Devdas " در کنار شاهرخ خان و آیشوریا رای خداحافظی موقتی از سینما داشته است .

اما او امسال یعنی سال 2005 بعد از به دنیا آمدن فرزند دیگرش به بالییود باز گشته تا باز هم مادهوری را بر پرده سینما ها ببینیم .

او برای اولین تجربه بازگشت خود با آمیتاب پاچان همیازی شده تا بتواند در کنار او بدرخشد .

مادهوری را می توان به جرات میان 10 بازیگر برتر قرار داد . او در دوران بازیگری خود جوایزی را از آن خود کرده که : جایزه بهترین بازیگر سال 1990 برای فیلم " دل " 1992 برای فیلم " فرزند پسر " 1994 " ما با شما چه نسبتی داریم " 1997 " دل دیوانه است " و در آخر جایزه نقش مکمل زن در سال 2002 بخاطر بازی در فیلم " دیوداس " .

(( این هم از زندگی نامه هنری یکی از بهترین ازیگران بالییود . امید وارم خوشتون بیاد . ))
نوشته شده توسط همتا در دوشنبه 10 مرداد 1384 و ساعت 01:08 ق.ظ
نوشته های پیشین
+ تولد رانی + عیدی + برترین فیلم های بالیوود + تولد سلمان خان + + + سیف علی خان+ تولد شاهرخ خان + تولد آیشوریا رای + ابشیک باچان+ ترجمه فیلم هیچ وقت نگو خداحافظ + جوهی چاولا + آمیشا پاتل+ سولیل شتی + مصاحبه با شاهرخ خان

صفحات: